Diecézny vlak

Odchod zo Žiliny: cca 6.00 hod.

Odchod z Bratislavy: cca 18.00 hod. z Hlavnej stanice (presný čas odchodu sa určí v nabližších dňoch)

Cena spiatočného lístka: 10,50 € na osobu (bez ohľadu na vek). 

Cena je vypočítaná z celkovej ceny prenájmu vlaku, ktorú stanovili ŽSR podelená počtom miest vo vlaku. Niektoré farnosti ponúkajú nižšiu cenu lístka vďaka sponzorom.

Vlak príde v Bratislave na Hlavnú stanicu, odkiaľ sa presunieme pešo cca 25 min. do kostola na Kalvárii, kde o 11.00 hod. začne sv. omša.

Lístky na vlak sú už všetky vypredané. 

 

Diecézne autobusy

Diecézne autobusy sa budú objednávať iba v prípade záujmu resp. ak záujem o spoločnú dopravu prekročí kapacitu diecézneho vlaku a farských autobusov.

Pre objednanie autobusu je potrebná záväzná rezervácia dostatočného počtu účastníkov.

Ak si chcete rezervovať miesto v diecéznom autobude, môžete tak urobiť TU.

 

Farské autobusy

Ak sa vo Vašej farnosti objednával autobus na Národný pochod, bližšie informácie je potrebné získať cez farský úrad.

Farské autobusy môžu vyložiť účastníkov pred kostolom Panny Márie Snežne na Kalváriij, kde bude sv. omša pre veriacich zo Žilinskej diecézy (viď Program) a potom je potrebné, aby zaparkovali na pripravenom parkovisku pre výstaviskom Incheba  a  dohodli sa so svojimi účastníkmi, kde a kedy sa stretnú po skončení Pochodu.

 

Cesta vlastným autom - informácie o parkovaní

Pri ceste vlastným autom môžete zaparkovať v priľahlých uličkách v blízkosti kostola Panny Márie Snežnej na Kalvárii a potom prejsť cca 2 km pešo do centra na Nám. SNP, resp. sa presunúť autom bližšie k centru a zaparkovať tam. Parkovanie v blízkosti centra však môže byť veľmi problematické.  

Miesto na parkovanie áut je pripravené aj pred výcstaviskom Incheba, kde celodenné parkovanie bude stáť 5 €. 

Je dohodnutá tiež možnosť parkovania na všetkých parkoviskách OD Tesco. Presun odtiaľ by si však už musel zabezpečiť každý individuálne.